ثبت برند و علامت تجاری شرکت

بعد از اتمام ثبت شرکت و گذشت مدت زمانی فعالیت شرکت در نهایت بر اساس خدماتی که ارائه می کنید و نیز محصولی که عرضه می کنید نیازبه ثبت برند تجاری خواهید داشت تا با استفاده از آن بتوانید کسب و کار خود را معرفی کنید . اما برند یا علامت تجاری چیست ؟ در ادامه می توانید تعرفی کوتاه از برند را بخوانید :

برند نام تجاری محصول یا خدمات است که به دو صورت فارسی و لاتین در فعالیت شرکت استفاده می شود و به هر دو صورت قابلیت ثبت دارد . باید توجه داشت که برند با علامت تجاری مفهوم یکسانی ندارند و کاملا از هم متفاوت هستند همانطور که گفته شد برند یک نام تجاری برای معرفی خدمات یا محصولات است . در حالی که علامت تجاری شکل و تصویری است که گاها به برند اطلاق می شود .

مشاوره ثبت برند

هزینه ثبت برند

ثبت لوگو

تمدید برند تجاری

ثبت برند

راهنمای ثبت برند

سوالی که در رابطه با کسب و کار پیش می آید این است که چگونه بتوانیم خدمات و محصول خود را از سایر محصولات و خدمات مشابه در بازار متمایز کنیم ؟ آسانترین پاسخی که می توان داد این است که اقدام به ثبت برند و علامت تجاری شود . تا با استفاده از آن محصول خود را از سایرین متمایز کنید. اما سوال دیگر این است که چرا باید برند را ثبت کنیم ؟ جواب کاملا واضح است برای اینکه بتوانید محصول اصلی خودتان را از محصولات کپی و بی کیفیت در بازار متمایز کنید . وقتی شما با یک برند در بازار کار می کنید قانون این اجازه را نخواهد داد تا افراد دیگر اقدام به کپی برداری از نام و نشان کالا یا خدمات شما کنند .
با ما همراه باشید تا راهنمای کامل و دقیق ثبت برند در اداره کل ثبت شرکتها را برایتان شرح دهیم .

مراحل ثبت برند

مشاوره ثبت برند تجاری

انتخاب نام برند

استعلام برند قبل از ثبت

تهیه مدارک مورد نیاز

اظهارنامه و پرداخت هزینه

آگهی در روزنامه رسمی

تایید برند و مراجعه به اداره مالکیت معنوی

پرداخت حق الثبت

آگهی دوم روزنامه رسمی

تحویل گواهی ثبت برند

مدارک لازم برای ثبت برند

پاسخ سوالات متداول